اخبار RSS

وزیر جهاد کشاورزی گفت: کشاورزی لوکوموتیو توسعه اقتصادی کشور است و با تمام توان در راستای تقویت بخش کشاورزی حرکت می‌‌کنیم. به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی، سیدجواد ساداتی‌نژاد وزیر جهاد کشاورزی در جلسه شورای معاونین وزارت جهاد کشاورزی بر اهمیت افزایش نظارت و کنترل‌های بهداشتی محصولات کشاورزی، دامی و آبزی در راستای تولید محصولات باکیفیت و افزایش صادرات تاکید کرد.
وزیر جهاد کشاورزی گفت: از کارخانجات و صنایع مرتبط با آرد و نان در راستای کشت قراردادی گندم حمایت خواهیم کرد.
وزیر جهاد کشاورزی گفت: صدور اسناد زراعی از مهمترین ماموریت‌های وزارت جهاد کشاورزی است و امیدواریم براساس برنامه‌ریزی‌ها تا سال ۱۴۰۴ شاهد سنددار شدن تمامی اراضی کشاورزی باشیم.
وزیر جهاد کشاورزی تاکید کرد: باید به جایگاه اول تولید پسته در دنیا برسیم وزیر جهاد کشاورزی با اشاره به اهمیت تولید محصول سالم گفت: باید به جایگاه اول تولید پسته در دنیا برسیم.
در جلسه قرارگاه دیپلماسی غذایی، توافق صادرات آبزیان به چین توسط وزیر جهاد کشاورزی به امضا رسید.
وزیر جهاد کشاورزی در نشست صبحانه کاری با نمایندگان تشکل‌ های صنایع غذایی و کشاورزی در اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران
سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع وزارت جهاد کشاورزی گفت: برخی روابط عمومی را به آئینه تشبیه می‌کنند؛ آئینه صرفاً ظاهر را نشان می‌دهد اما روابط عمومی بالاتر از آئینه قرار دارد زیرا عمق فعالیت‌های وزارتخانه را به تصویر می کشد. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از ایانا، علی‌اکبر متکان سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع وزارت جهاد کشاورزی در مراسم معارفه رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی با تأکید بر اینکه روابط عمومی بدون اغراق از تمامی معاونت‌ها مهم‌تر است، گفت: روابط عمومی منعکس‌کننده فعالیت‌های وزارت جهاد کشاورزی است.
وزیر جهاد کشاورزی بر ارتقای ضریب نفوذ دانش و فناوری در بخش کشاورزی ایران تاکید کرد. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از ایانا، سید جواد ساداتی نژادد وزیر جهاد کشاورزی در بازدید امروز از نمایشگاه محصولات دانش بنیان حوزه کشاورزی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: یکی از مشکلات حوزه کشاورزی اقتصادی و علمی نبودن است؛ ضریب نفوذ دانش و فناوری در کشاورزی ایران پایین است و باید ارتقا یابد. وی افزود: این نمایشگاه نشان می دهد جوانان ما با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری توانایی بالایی را از خود بروز داده‌اند.
اتحادیه های مرکزی و سراسری روستایی و کشاورزی در نامه ای به دکتر ساداتی نژاد وزیر جهاد کشاورزی، آمادگی خود را برای نقش آفرینی در تصمیم سازی ها، تصمیم گیری ها، تصدی گری ها به ویژه در زمینه تامین نهاده ها و بازاررسانی محصولات کشاورزی با نگاه کاهش فاصله تولیدکننده و مصرف کننده، اعلام کردند.
بیش از ۲۸ هزار تن انواع آبزیان در سه ماهه نخست امسال صادر شده که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۲ درصد به لحاظ وزنی و ۹ درصد از نظر ارزشی افزایش نشان می دهد.